Modelowa migracja

do Windows 10

Klient: Grupa Warta

Strona internetowa: www.warta.pl

Branża: Ubezpieczenia

Wdrożenie: Windows 10

Wyzwania:

 • wykonanie migracji na środowisku produkcyjnym z jak najmniejszym wpływem na procesy biznesowe
 • dotarcie do pracowników mobilnych, którzy pojawiają się w jednostkach firmy sporadycznie lub wcale

Czynniki sukcesu:

 • kompetencje
 • zaangażowanie
 • wiara w sukces

Korzyści:

 • standaryzacja stacji roboczych
 • wyższe standardy zabezpieczeń
 • mniejsze nakłady pracy przy przyszłych wdrożeniach
 • nowoczesna, stabilna platforma
 • stabilna podstawa do tworzenia nowoczesnego środowiska teleinformatycznego

Migracja w liczbach:

 • ponad 3600 stacji roboczych (ok. 20 modeli)
 • 150 lokalizacji
 • 40-osobowy zespół projektowy
 • ok. 300 aplikacji kompatybilnych z nowym systemem
 • 55 „migracyjnych” wieczorów

Wybierając system Windows 10, Grupa Warta kolejny raz potwierdziła pozycję jednej z najbardziej innowacyjnych firm sektora finansowego. Najstarszy polski ubezpieczyciel potrzebował niespełna dwóch miesięcy, by dokonać płynnej migracji ponad 3600 stacji roboczych i zapewnić pracownikom nowoczesne narzędzia wsparcia pracy i obsługi klientów. Wsparcie w projekcie zapewniła firma Almado.

KTO?

Grupa Warta – druga grupa ubezpieczeniowa w Polsce. Działa już od niemal stu lat, chroni obecnie ponad 3 mln klientów. Bogata oferta (ponad 120 produktów) dostępna jest w 150 lokalizacjach w całej Polsce oraz poprzez sieć 16 tys. agentów.

CO?

Windows 10 – najnowszy system Microsoft, wyznaczający nowe standardy  personalizacji, produktywności i bezpieczeństwa.

DLACZEGO?

„Jesteśmy liderem we wdrażaniu nowych technologii i innowacji na rynku ubezpieczeń. System Microsoft zapewnia nam dobrą perspektywę i stabilną podstawę do tworzenia nowoczesnego środowiska teleinformatycznego. Dzięki wdrożeniu Windows 10 możemy korzystać z najnowszych rozwiązań oferujących najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i wydajności pracy.”*

*Hubert Mordka, wiceprezes zarządu Grupy Warta

PIERWSZY KROK:

wybór systemu

Punktem wyjścia do projektu było przekonanie Grupy Warta, że jednolite, nowoczesne środowisko teleinformatyczne stanowi bardzo ważny czynnik, wpływający na zdolność firmy – drugiej grupy ubezpieczeniowej w Polsce – do dalszego dynamicznego rozwoju. Ubezpieczyciel poszukiwał rozwiązania, które zapewniłoby bezpieczeństwo, komfort i wydajność pracy. Bardzo ważnym kryterium wyboru – tak systemu, jak i partnera – była gwarancja bezpiecznej i transparentnej dla biznesu zmiany systemu uwzględniającej skalę i specyfikę organizacji. Wśród kluczowych założeń migracji znalazło się także zachowanie ciągłości procesów biznesowych, ponieważ wielu jej członków – przede wszystkim mobilnych agentów – w ogóle nie pojawia się „fizycznie” w lokalizacjach firmy (lub odwiedza sporadycznie jednostki wyposażone w łącza o relatywnie małej przepustowości). Systemem, który spełnił wszystkie wymagania Grupy Warta był Windows 10. Wysoko ocenione zostały nowe funkcje zapewniane przez Windows 10, takie jak zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa (Windows Hello, Windows Information Protection) oraz usługa Windows Upgrade Analytics, Windows as a Service (częste aktualizacje zapewniające najwyższy poziom ochrony i jakości pracy). Automatyzację wszystkich procesów związanych z migracją i wsparcie we wdrożeniu zapewnił zespół projektowy firmy Almado.

DRUGI KROK:

przygotowanie (2 miesiące)

Skala działalności Grupy Warta wpływa na wielość i różnorodność stosowanych rozwiązań informatycznych. Dlatego krytyczną fazą przygotowań wdrożenia był test kompatybilności ok. 300 wewnętrznych aplikacji. Dzięki dobrej współpracy z właścicielami biznesowymi testy przebiegły szybko i sprawnie. Niemal wszystkie aplikacje, bez dodatkowych prac, przeszły automatyczną migrację. Indywidualnego podejścia wymagało ok. 20 (mniej niż 5%) użytkowanych aplikacji. Na chwilę obecną wszystkie aplikacje w pełni działają w nowym środowisku – podsumowuje Marcin Kozakiewicz, główny  inżynier projektu, członek zarządu Almado. Produkcyjną fazę wdrożenia poprzedził pilotaż, w którym przewidziano migrację ok. 50 stacji roboczych. – Po kilkunastu instalacjach zaczęliśmy dostawać sygnały od innych pracowników, że chcą mieć podobny system i móc korzystać z nowych funkcjonalności i możliwości (wiele osób pracuje z Windows 10 na domowych komputerach). To tylko potwierdziło słuszność naszej decyzji o masowej, szybkiej migracji i dało nam dodatkową motywację przed wejściem w fazę produkcyjnego wdrożenia. Zaangażowanie, zaufanie, wiara w sukces całego zespołu Grupy Warta były kluczowym czynnikiem sukcesu – nie ma wątpliwości Artur Janowski, kierownik projektu w grupie Warta.

TRZECI KROK:

wdrożenie (2 miesiące)

Główna faza projektu rozpoczęła się na początku czerwca i trwała do końca lipca 2016 roku. Bardzo ważną rolę w efektywnym wdrożeniu odegrała komunikacja wewnętrzna, dzięki czemu udało się sprawnie i szybko dotrzeć z informacją do wszystkich pracowników. Techniczne zadania związane z migracją przygotował i wykonał zespół Almado. 40-osobowy zespół projektowy po stronie Grupy Warta łączył prace przygotowawcze i wdrożeniowe z bieżącym utrzymaniem systemu teleinformatycznego. Czas realizacji projektu był wyjątkowo krótki. Plan zakładał, że faza przygotowania zajmie 2 miesiące, ale zważywszy okres wakacji realny wymiar prac był jeszcze mniejszy. Samo wdrożenie zajęło 55 wieczorów, łącznie z sobotami i niedzielami. – Dzięki modelowej współpracy Klienta i Partnera migracja Grupy Warta na Windows 10 była jednym z najszybciej przeprowadzonych wdrożeń w tej skali w Polsce. Nowy system zapewnia wyższe bezpieczeństwo i lepszą jakość pracy, zwłaszcza dla pracowników mobilnych, których wsparcie jest zawsze poważnym wyzwaniem – mówi Marcin Klimowski, Windows Product Marketing Manager w Microsoft.

Więcej informacji na temat migracji do Windows 10

Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej na temat migracji do Windows 10 lub umówić się na spotkanie z głównym inżynierem projektu* (Almado):

 +48 22 617-33-01
    almado@almado.com.pl

Formularz kontaktowy

4 + 6 =

Szukasz nowych rozwiązań?

Planujesz migrację? Chcesz wdrożyć nowy system? Szukasz wsparcia, konsultacji?

Źródło: Modelowa migracja do Windows 10

*Spotkanie z głównym inżynierem projektu jest przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za podobne projekty w średnich i dużych firmach.

Share This